VI Katyński Marsz Cieni

Strona główna / Bez kategorii / VI Katyński Marsz Cieni

W dniu 14 kwietnia 2013 r. odbędzie się w Warszawie VI Katyński Marsz Cieni, początek o godz. 15:00 pod Muzeum Wojska Polskiego (Al. Jerozolimskie 3). Celem Marszu jest oddanie hołdu niezłomnym żołnierzom Wojska Polskiego, policjantom Policji Państwowej, oficerom Korpusu Ochrony Pogranicza oraz kapelanom, którzy zostali zamordowani na Wschodzie.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą w milczącym marszu przejść razem z nami przez serce Warszawy; od Muzeum Wojska Polskiego przez Trakt Królewski, plac Zamkowy, Barbakan, Długą, pl. Krasińskich, pod pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie na ul. Muranowskiej. W Marszu będą szli rekonstruktorzy w wojskowych, policyjnych mundurach, tak jak polscy jeńcy eskortowani przez NKWD. To będzie ich symboliczna ostatnia droga.

Na trzech postojach (kościół św. Krzyża, pl. Zamkowy, pl. Krasińskich) czytana będzie korespondencja z obozów ze Starobielska i Ostaszkowa, lista zamordowanych i wspomnienia odnalezione w dołach katyńskich. Marsz potrwa ok.1,5 godziny.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: Instytut Pamięci Narodowej i Grupa Historyczna Zgrupowanie „Radosław”

Koordynator: Jarosław Wróblewski, GH Zgrupowanie „Radosław”: tel. 695 850 385, jarekwroblewski@op.pl