Tadeusz A. Kisielewski, Gibraltar i Katyń.

Strona główna / Tadeusz A. Kisielewski, Gibraltar i Katyń.

Tadeusz A. Kisielewski, Gibraltar i Katyń. Co kryją archiwa rosyjskie i brytyjskie.

Dr Tadeusz Kisielewski, autor Zamachu i Zabójców, niezmiernie poczytnych książek poświęconych śmierci gen. Sikorskiego, od opublikowania swej ostatniej pracy dokonał kilku sensacyjnych odkryć. W Gibraltarze i Katyniu ukazuje nowe poszlaki świadczące o uprowadzeniu do Moskwy córki naczelnego wodza i premiera Rzeczypospolitej, prezentuje też rezultaty ekshumacji jego szczątków, diametralnie różniące się od doniesień medialnych.

W tej intrygującej książce czytelnik znajdzie również dowody, że gen. Sikorskiemu już w 1940 roku wywiad meldował o zbrodni katyńskiej, co stawia w zupełnie nowym świetle politykę Polski i aliantów zachodnich wobec ZSRR. Autor wskazuje także nieznane dotąd miejsca pochówku kilkuset polskich ofiar smoleńskiego NKWD z 1940 roku i demaskuje sowieckiego agenta uplasowanego w nowosądeckim Gestapo, który na rozkaz Łubianki mordował polskich kurierów…

Dr Tadeusz A. Kisielewski jest absolwentem Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1979 roku pracował w Polskiej Akademii Nauk, a następnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest niezależnym analitykiem stosunków międzynarodowych, zajmuje się geopolityką i geostrategią. Autor prac: Nowy konflikt globalny (1993), Rosja – Chiny – NATO. Średnioterminowe perspektywy rozwoju sytuacji geostrategicznej (2002), Imperium Americanum? Międzynarodowe uwarunkowania sprawowania hegemonii (2004) iSchyłek Rosji (REBIS 2007). Dom Wydawniczy REBIS wydał także jego książki Zamach. Tropem zabójców generała Sikorskiego (2005), Zabójcy. Widma wychodzą z cienia (2006) oraz Katyń. Zbrodnia i kłamstwo (2008).

Piąte wydanie książki ukazało się nakładem Domu Wydawniczego Rebis w 2010 roku. Więcej informacji można uzyskać na stronie wydawcy.

(oprac./materiały wydawcy)