Międzynarodowa konferencja w 80. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 30-lecie Federacji Rodzin Katyńskich

Strona główna / Bez kategorii / Międzynarodowa konferencja w 80. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 30-lecie Federacji Rodzin Katyńskich

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia z Federacją Rodzin Katyńskich, w 80. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz w trzydziestolecie działalności Federacji jako stowarzyszenia, zapraszają na międzynarodową konferencję „Katyń Pro Memoria” pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas konferencji oprócz wystąpień uznanych badaczy problematyki katyńskiej z Polski i zagranicy swoją premierę będzie miał również interaktywny portal internetowy zrealizowany przez CPRDiP, który przybliży Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu. Będzie to rodzaj wirtualnego spaceru po Memoriale. Dwustopniowa narracja pozwoli internautom poczuć atmosferę miejsca, zanurzyć się w katyński las i spacerując po nim jeszcze raz na nowo odkryć wydarzenia i miejsca znane z tragicznych kart polskiej historii.

Na konferencji zostanie także zainaugurowana akcja społeczna „Katyń Pro Memoria. Zapal Światło Pamięci”. W jej ramach na portalu zostanie uruchomiona aplikacja umożliwiająca zapalenie symbolicznego znicza dla wszystkich 4415 zamordowanych w Lesie Katyńskim. Pozwoli to użytkownikom nie tylko oddać cześć Ofiarom, ale także – poprzez krótki biogram – poznać historię konkretnej osoby.

2020_03_05_Katyn_Pro_Memoria_program