Księga gości

Strona główna / Księga gości

Dodaj nowe ogłoszenie

 
 
 
 
 
 
 

Pola oznaczone jako * są wymagane.
Twój adres E-mail nie zostanie upubliczniony.
Ze względów bezpieczeństwa zapisaliśmy adres IP: 18.212.206.217.
Może się tak zdarzyć, że wpis będzie widoczny w Księdzie gości dopiero po tym jak go przejrzymy.
Zastrzegamy sobie prawo do redagowania, usuwania, lub nie publikowania wpisów.
249 wpisów.
Wojciech Detlaf z Świecie napisał/a 3 lutego 2012:

Chwała Tym którzy zginęli za Naszą Ojczyznę. Nigdy nie możemy zapomniec. Nigdy.

Wiseman z gdNoTfMiRNuVRotOk napisał/a 17 stycznia 2012:
Thanks for the insight. It binrgs light into the dark!
Agnieszka Orlicz z Gdańsk napisał/a 12 stycznia 2012:
Kontakt w tej sprawie z Witomiłą Wołk-Jezierską poprzez Redakcję NE. Lista zamordowanych z mogiły nr IV. Działając razem mamy szansę sprowadzić szczątki naszych bliskich do Polski i pochować ich w ojczystej ziemi. http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/47845,katyn-mogila-iv-wiemy-gdzie-leza-nasi-bohaterowie-niech-wbrew-rodzimym-kanaliom-wroca-do-polski
Kołakowski z Kielce napisał/a 4 grudnia 2011:

Chwała tym którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.

Adam z Kwidzyn napisał/a 11 listopada 2011:

"Edward Ostrowski Warszawa Marszałkowsa 127" - taki zapis znalazłem w relacji Edmunda Seyfrieda (13 kwietnia 1943r., gazeta Historia i Życie nr 4 (35)). Pierwsze sprawozdanie z Katynia, byli wymienieni w ekshumacji MCK inni zabici jak Gen.B.Bohaterowicz. Ale oprócz tej informacji nie mogę znaleźć potwierdzenia, że był tam zamordowany brat mojej babci Haliny Ostrowskiej. Jak ktoś ma jakieś informacje proszę o kontakt.

Patryk z Kraków napisał/a 1 listopada 2011:

10.11.2011r.-u nas będzie apel.

Maksymilian z Szczecin napisał/a 31 października 2011:

Pamiętam, jak na lekcjach historii przekazywano nam najpierw wersję oficjalną, a potem po cichu wersję prawdziwą. Dzisiaj trzeba zadbać, aby nasze dzieci znały prawdę i pamiętały oraz nie wstydziły się o tym mówić. Ja o swoje zadbam pod tym względem na pewno.

Robert z Warszawa napisał/a 30 października 2011:

Młodzi w tym i ja zawsze będą pamiętać o tej zbrodni. Chwała bohaterom

Tadeusz z Gniezno napisał/a 28 października 2011:

Chwała bohaterom którzy oddali swe życie za ojczyznę (*).

Adam Juźków z Warszawa/Żyrardów napisał/a 22 października 2011:

Ta zbrodnia nigdy nie może być zapomniana. Wieczna chwała ofiarom Katynia, Charkowa i Miednoje. W Miednoje spoczywa mój ojciec Aleksander Juźków. Pamięć o Nim w mojej Rodzinie nigdy nie zaginie. Cześć Jego pamięci i wszystkich pomordowanych.

Teresa Adamek z Wrocław napisał/a 20 października 2011:

Dnia 19.10.2011r. w I LO im. J.Słowackiego w Oleśnicy odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci aspiranta Stanisława Mudryka, rozstrzelanego w Twerze 1940r., zamykający ciąg uroczystości związanych z projektem Katyń..... W imieniu córki w.w. Marii Adamek, która uczestniczyła w Apelu, a także całej Rodziny serdecznie dziękuję za niezapomniane chwile .... T

Katarzyna Maciejewska z Ostrów Wielkopolski napisał/a 18 października 2011:

Cześć pamięci wszystkich pomordowanych

Dariusz Sklepik z Poznań napisał/a 1 lipca 2011:

mjr pilot Stefan Korcz..inż architekt. Przyjaciel mojego dziadka Stefana Sklepika. Ku pamięci

Krystyna z Toruń napisał/a 25 czerwca 2011:

Nie zapomnijmy ludobójstwa... Mój wujek ŚP. Franciszek Ciechoń został zamordowany w Charkowie... Dziękuje za piękną uroczystość w Cieszacinie Wielkim... Moj ŚP Tatuś byłby szczęśliwy, że po latach się odnalazł brat... DZIEKUJĘ... PAMIETAJMY O WSZYSTKICH NIESŁUSZNIE ZAMORDOWANYCH BOHATERACH

Elżbieta z Gdańsk napisał/a 24 czerwca 2011:

DROZDOWICZ IGNACY ur. 29.01.1903 r syn Juliana. Ksiądz, kapelan wojskowy /kapelan rezerwy w stopniu kapitana. Zamordowany w Charkowie w 1940r

Jarosław Sobaszek z Sosnowiec napisał/a 15 czerwca 2011:

18 kwietnia 2011 społeczność VI LO im. Janusza Korczaka w Sosnowcu upamiętniła aspiranta Policji Województwa Śląskiego Adama Nowaka zamordowanego przez NKWD w 1940 roku, w Twerze .

Krystyna z Eschweiler/ Niemcy napisał/a 9 czerwca 2011:
Pierwszy mąż mojej mamusi porucznik Edward Andrzejewski s. Wojciecha został zamordowany w Charkowie, Starobielsku, Katyniu- wg. różnych dokumentów. Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa poinformowała mnię, że jest akcja "dęby pamięci". Uprzejmie pytam, jak mogę się do tej akcji włączyć ? Od ok. 4 lat zbieram wszystkie dane dotyczące por. E. Andrzejewskiego. Uprzejmie praszę o każdą radę, pomoc. Przesyłam pozdrowienia.
Paulina Zarzyka, Joanna Piętas z Garbów napisał/a 8 czerwca 2011:

Dnia 18.04.11r. uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II zasadzili Dąb upamiętniający asp. Czesława Jędrejka, zamordowanego przez NKWD w 1940r w Twerze.

Iwona Kasprzyk z 46236 Bottrop napisał/a 4 czerwca 2011:

15 maja 2011 w Parku im. Ignacego Paderewskiego w Toronto polscy harcerze posadzili żywy Pomnik Pamięci mojemu dziadziusiowi, podporucznikowi rezerwy Tadeuszowi Juliuszowi Konarzewskiemu, który został zamordowany 9 kwietnia 1940 roku w Katyniu. Jako wnuczka brałam udział w tej wzniosłej i patriotycznej uroczystości. Dziękuje za tak wspaniałą inicjatywę i zaangażowanie w upamiętnianiu Tych Oficerow, którzy oddali swoje życie w imię: Bóg, Honor i Ojczyzna.