263 wpisy.
Dzień dobry. Proszę o pomoc w kontakcie z rodziną mjr Wojciecha Mikiewicza syna Kazimierza, ur. w 1892 r. w Żurawiczkach, lekarza weterynarii. Jako nauczyciel poszukuję fotografii majora w celu zamieszczenia w szkolnej izbie pamięci.
Szukam i nawiążę kontakt z potomkami rodzin tych, którzy mogą znajdować się na tzw, Ukraińskiej Liście Katyńskiej i którzy mieszkali w m. Żydaczów lub w Haliczu. W rodzinnym archiwum posiadam zdjęcia mojego dziadka z osobami do tej pory nierozpoznane. Zdjęcia znajdują się w zakładce "bohaterowie", po wpisaniu nazwiska Guła Marian, a następnie pokaż, mamy dostęp do biogramu i zdjęć. Na podpisanych zdjęciach:
1. Marian Guła w towarzystwie księdza - zainteresowany jestem jak nazywa się ten ksiądz i w jakiej parafii był proboszczem,
2. Z rodziną - jest to zdjęcie policyjnego amatorskiego teatrzyku ( aktorzy są amatorami), osoba siedząca to mój dziadek Marian Guła, chłopcy-synowie dziadka: Tadeusz i Zdzisław. Pozostałe osoby nieustalone.
3. W szpitalu- zdjęcie wykonane prawdopodobnie w wojskowym szpitalu okręgowym Nr X w Przemyślu, tam odbywał kurację po bitwie pod Pikulicami w 1920 r, podczas której został ranny.
Serdecznie dziękuję wszystkim , którzy mogą pomóc w ustaleniu osób i miejsc .
Kontakt: Jerzy Guła, tel. 75 722 34 64, mail jerzygula@o2.pl
Uprzejmie zapraszam Państwa do odwiedzenia pierwszej MAPY PAMIĘCI ZBRODNI KATYŃSKIEJ, na której zilustrowane zostały TABLICE KATYŃSKIE i POMNIKI KATYŃSKIE zlokalizowane na całym świecie. Aktualnie na mapach zlokalizowaliśmy przeszło 300 miejsc, przy czym poza Polską udało się zlokalizować już przeszło 100 miejsc. Celem jest, by ta mapa przedstawiała wszystkie miejsca pamięci poświęcone ofiarom zbrodni na całym świecie. Jeżeli ktoś z Państwa posiada informację o miejscach, których na mapach brakuje, bardzo prosimy o przesłanie informacji. Oprócz popularyzowania wiedzy o Zbrodni Katyńskiej celem projektu jest docenienie wysiłku tysięcy Polaków, dzięki którym pamięć o Zbrodni Katyńskiej przetrwała i trafia dziś do nowych pokoleń na całym świecie. Mapę Pamięci Zbrodni Katyńskiej stworzyła Fundacja "Polskie Maki". Mapa dostępna jest pod adresem: https://www.Katyn.PolskiSwiat.online
Poszukuję informacji o bracie mego dziadka - por. rez. Aleksander Gradziuk (1909-1940) mistrza kominiarskiego z Warszawy, zamordowanego w Katyniu. Awansowany pośmiertnie na stopień kapitana, proszę o kontakt mailowy, Paweł Suduł
Stowarzyszenie Parafiada poszukuje jakichkolwiek informacji o rodzinach ewentualnie jakichkolwiek wiadomości dotyczących następujących Bohaterów Katyńskich:
1. Por. w st. sp. Bronisław GARWOLIŃSKI s. Józefa i Bronisławy z Dytrychów,
ur. 11 XI 1898 w Warszawie. W 1919 walczył pod Inowrocławiem
i pod Głębokiem. W 1920 kancelista w Wydz. II DOGen. I. Następnie służył
w 79 pp i w KOP. Od 1932 w st. sp. Żonaty z Antoniną z Lewkowiczów. Zginął w Katyniu.
2. Post. PP Stanisław JASIŃSKI s. Franciszka i Józefy, ur. 26 IV 1898 w Żytniowie. W policji od 1926. Przez wiele lat służbę pełnił w pow. brzezińskim. W 1932 czasowo deleg. do woj. wołyńskiego. We wrześniu 1939 na Post. w Głownie pow. brzeziński. Zginął w Twerze.
3. Ppor. rez. Juliusz Szczęsny JONIEC s. Piotra i Heleny, ur. 27 VIII 1911
w Monasterzyskach, pow. tarnopolski. Absolwent Uniwersytetu Jana Kazimierza (1935), mgr praw. Ppor. mianowany ze starsz. 1 I 1938 i przydzielony do 3 pp Leg. Asesor notarialny, zamieszkały w Łańcucie. Kawaler. Zabity w Katyniu.
Zbieram materiały do książki o poruczniku Stefanie Gudaczewskim ur. w Nowej Wilejce. Przed wybuchem wojny mieszkał w Brasławiu. Poszukuję informacji o tym gdzie dokładnie mieszkał, czy zachował się dom, w którym żył wraz z rodziną. Może ktoś potrafi wskazać archiwum właściwe dla Brasławia, może zachowały się księgi meldunkowe lub jakieś inne dokumenty z okresu jego zamieszkiwania w Brasławiu? Stefan Gudaczewski został zamordowany w Katyniu. Jestem Jego krewnym. Będę wdzięczny za każdą informację. Z poważaniem Wojciech Gudaczewski
Poszukuję krewnych Adama Sowińskiego (syna Stanisława , aspiranta PP), nr 1221. "Dąb Pamięci" został posadzony w Gostyninie w 2009 roku. Certyfikat: 1226/13388/ WE/2009.
Jestem jego córką i zachowałam list od Taty z Ostaszkowa. Bardzo chciałabym poznać jego krewnych.
13 kwietnia 1940 roku całą naszą rodzinę ( mama, babcia Cecylia Grzywalska, maleńka siostra Alinka i ja) zostałyśmy wywiezione do płn Kazachstanu. Babcia tam zmarła, my wróciłyśmy w 1946 roku.
Mama zmarła i nie dowiedziała się jaki los spotkał Tatę. Ja pisałam do Prokuratury w Moskwie, powołując się na list z Ostaszkowa i otrzymałam informację o jego rozstrzelaniu wraz z innymi jeńcami i "pochówku" w Miednoje. Jestem członkiem Rodziny Katyńskiej i Związku Sybiraków w Gdańsku. O posadzeniu "Dębu Pamięci" dowiedziałam się, gdy zamierzaliśmy posadzić go w Gdańsku. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność i najserdeczniej podziękować wszystkim, którzy to uczynili i prosić o kontakt ze mną. CR
Jestem wnuczką ś.p.przod.P.P.Józefa Kijewskiego ur.18.03.1894r. w Szczepankowie, weterana wojny polsko-bolszewieckiej, ciężko rannego w Cudzie nad Wisłą,
naczelnika posterunku w Łapach,jeńca Brześcia, zamordowanego przez NKWD w Mińsku w 1940r.
Szukam innych rodzin tych,którzy mogą znajdować się na tzw,Białoruskiej Liście Katyńskiej i którzy być może wiedzą coś więcej o obozie w Brześciu i mordach w Mińsku.
Cześć Ich Pamięci!!!
Poszukuję rodzin oficerów związanych z Sulejówkiem, pomordowanych w Katyniu, Miednoje i Charkowie.
PŁK RYSZARD PASZKO
PPŁK STEFAN RYCHALSKI
KPT. DR MED. EUGENIUSZ BOJARSKI
POR. REZ. STANISŁAW DOWJAT (DOWIAT)
POR. REZ. ARTUR J. SPITZBARTH
ASP. PP EDWARD KOSIEWICZ
Chodzi o uroczystość sadzenia Katyńskich Dębów Pamięci, jaką planujemy zorganizować tutaj w przyszłym roku oraz o zaproszenia dla rodzin i krewnych wszystkich pomordowanych, związanych z naszym miastem.
Z poważaniem,
Anna Szarejko
anna_szarejko@interia.pl
Tymczasem zapraszam także na wystawę, która odbędzie się w najbliższą niedzielę https://www.facebook.com/events/2590147007679590/
Piszę biografię rodu Martini. Proszę o więcej informacji o ile są, o Bogdan Martini - porucznik, syn Tadeusza. ( data urodzenia i tp.)
Jan Mosiężnik
Poszukuje informacji dotyczacych wuja mojego ojca, który zostal zamordowany w Katyniu.
Kpt.Gramiak Marian syn Michala ur.w czerwcu 1913 r.
Dziekuje.
Poszukuję rodziny Stanisława Marciniaka, komendanta Policji w Smydze na Wołyniu, męża Wiktorii z domu Brodowskiej ur. 1911 w Światje, gm Buderaż, mieli córkę urodzoną w 1937 lub 1938 roku- Jolantę Zdzisławę. Wiktoria wraz z córką została wywieziona na Syberię, skąd z Armią Andersa przedostały się do Europy i osiadły w Londynie. Rodzina Brodowskich szuka kontaktu. szczygielb@gmail.com
Poszukuję dokumentów, zdjęć, dotyczących Wojciecha Atłasika - był policjantem - bratem mojego pradziadka. Zamordowano go w Ostaszkowie. Może ktoś pomoże?
Prawnuczka Józefa Woźniaka syna Jana. Od najmłodszych lat wiedziałam jak zginął mój pradziadek mimo iż świat jeszcze nie znał prawdy!
Jestem kolejnym pokoleniem rodziny Nastarowiczów, łódzkich policjantów i jestem dumny z tego, że mogę przyczyniać się do dzieła, które pozwala ocalić Katyń od zapomnienia.
Szanowni Państwo, poszukujemy rodziny por. Alojzego Welnitza, ur. w 1910 r. w Łodzi - zamordowanego w Katyniu. Był jednym z najwszechstronniejszych sportowców łódzkich, reprezentował barwy ŁKS-u. W dniu 30 maja 2018 r. planujemy zasadzić Dąb Pamięci przy naszej szkole. Dotychczasowe poszukiwania rodziny niestety nie przyniosły rezultatu.
Poszukuję rodziny Andrzeja Polnika urodzonego w Krzywczy.
Pracował jako policjant w województwie stanisławowskim we wrześniu 1939 r. Internowany, zamordowany, jest na liście zamordowanych w Miednoje.
Witam, jestem prawnuczka aspiranta BRONISŁAWA MILEJSKIEGO urodzonego w 1911r w Siadczy. Zamordowanego w 1940r w Kalininie. Pochowanego w Miednoje. Wszystkich którzy posiadają jakieś dokumenty, zdjęcia informacje proszę o kontakt. Brodzinska.angelika@gmail.com
[*] pamiętamy.
Poszukuję rodziny Stanisława Jamki podpułkownika dyplomowanego łączności Wojska Polskiego, zamordowanego wiosną 1940 w Charkowie.
3 maja 2010 został zasadzony Dąb Pamięci honorujący Stanisława Jamkę na cmentarzu komunalnym w Wieliczce.
Miał też brata Władysława.
Każdego z Państwa, kto mógłby pomóc w poszukiwaniu rodziny proszę o kontakt z koordynatorem, panią Małgorzatą Włodarczyk malgorzata.wlodarczyk@parafiada.pl
Dobry pomysł z dębami. Mam zamiar posadzić taki dąb w Ostaszewie gmina Łysomice, aby uczcić bohatera, czyli mojego dziadka zamordowanego w Mińsku - Kuropaty, Kazimierza Karasiewicza ur. 1900 roku.